trbet giriş

Dünyanın En Popüler Espor Oyunları

17 Mart 2020 Posted in Genel by 1 Yorum

Espor endüstrisi son yıllarda önemli ölçüde büyümüştür. Bu pazar ne kadar gelişirse, oyun topluluğuna o kadar çok farklı oyunlar eklenecektir. Espor oyunları çok sayıda aktif kullanıcı tarafından tercih edilirken, çevrimiçi şampiyonaları milyonlarca izleyiciyi toplamayı başarıyor.

En popüler Esports turnuvalarını veya Overwatch League ve League of Legends Dünya Şampiyonası gibi belirli oyunlar için ayrı gösteriler içeren Electronic Sports League gibi ünlü dünya şampiyonaları, oyuncuların oyundan gerçek değer elde etmeleri için harika bir şans. Binlerce para ödülü en seçkin oyunculara sunulmaktadır. Bununla birlikte, espor ile bağlantılı oyunların çoğu ücretsiz oynanır. Yeni oyuncular temel ekipmanlara kolayca erişebilir, başlangıç ​​paketinden bir kahraman seçebilir ve oyun deneyimini geliştirmek için çok çaba harcayabilir.

En çok sevdiğiniz oyunu seçin, tek veya çok oyunculu bir mod seçin, rekabetçi oyunlara dalın. En popüler espor oyunları çeşitli türleri içerir: battle royale, gerçek zamanlı stratejiler, arcade simülatörleri ve daha fazlası. Espor’a dahil olan veya ilgilenen herkes StarCraft, Dota 2, LoL gibi oyunları biliyor ve bunlar dünyanın en çok tercih edilen oyunları arasında. Bu makalemizde şuanda piyasada olan en popüler oyunları sizlere kısa kısa tanıtmaya çalışacağız.

Apex Legends

Electronic Arts şirketi tarafından yapılan oyun espor arenasında gerçek bir atılım. Apex Legend Şubat 2019’da çıktı ve kısa zamanda milyonlarca hayran topladı. Oyuncuların ‘efsaneler’ adı verilen önceden tanımlanmış karakterlerden birini seçebilecekleri yeni bir battle royale türünde bir oyun. Her karakterin bireysel becerilerini birleştirin, güçlü bir kadroda gruplandırın ve oyunu kazanın.

Call of Duty (COD)

Bu birinci şahıs nişancı oyunu, siber spor sahnesinde lider pozisyonları aldı ve geri adım atmayacaktır. Call of Duty, hem profesyonel oyuncular hem de espor dünyasına heyecan verici yolculuklarına başlamak üzere olan iyi geliştirilmiş bir oyundur.

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO)

Counter-Strike: Global Offensive, hem tekli hem de çok oyunculu modlarda en popüler oyunlardan biridir. Tüm dünyada bir çok insan bununla iyi işler yapıyor. Sadece eğlenmekle kalmıyorlar, aynı zamanda CS: GO’ya esporlar için profesyonel bir oyun olarak bakıyorlar. Ya oynayın ya da izleyin, CS: GO oyunu hala eskisi gibi ünlü ve popüler olarak oyuncular tarafından tercih ediliyor. İzleyici tarafında olmayı tercih ederseniz de kesinlikle şampiyonları kaçırmayın derim.

Dota 2

Hiç Dota 2 oyununu duydunuz mu ? Zamanında çok popüler oldu. Çevrimiçi olarak ücretsiz oynayabilirsiniz. Oyun modernize edilmiş ve Dota’dan daha iyi görünüyor. Düşmanın kristalini / odununu yok etmenin ana hedef olduğu oyunda 5v5 savaş heyecanını yaşayabilirsiniz. Valve harika bir iş çıkardı kesinlikle.

League of Legends (LoL)

League of Legends (LoL), Riot Games Company tarafından Multiplayer Online Battle Arena türünde bir oyun. Forbes, bu oyunu oynanan saat sayısı bakımından Kuzey Amerika ve Avrupa’da en popüler olarak açıklandı. Şimdi aylık oyuncu sayısı 67 milyonu aşıyor.

Heroes of the Storm (HotS)

Oyun 2015 yılında Blizzard Entertainment tarafından yayınlandı. Heroes of the Storm (HotS), 5v5 karşılaşmalarında savaşmak için Overwatch ve Warcraft dahil en popüler evrenlerin karakterlerini birleştirir. Ünlü kahramanlar tarafından desteklendiğinden, oyun hızlı bir şekilde MOBA türü hayranlarının kalbini kazandı.